Достапни линкови

logo-print

Расмусен ќе си поднесе оставка по изборот за шеф на НАТО


Данскиот премиер Андрес Фог Расмусен се очекува да си поднесе оставка на функцијата, откако вчера на самитот на НАТО беше избран за следен генерален секретар на Алијансата. Расмусен на функцијата ќе го замени сегашниот генерален секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер, чиј мандат истекува на крајот од јули.
XS
SM
MD
LG