Достапни линкови

logo-print

Демонстрации во Москва поради економската криза


Неколку стотици демонстранти денеска во Москва оддржаа протести против начинот на справување со економската криза од страна на руската влада. Протестите биле во организација на Комунистичката партија. Полицијата привела 25 про-владини активисти кои се обидувале да ги прекинат демонстрациите на Комунистичката партија и извикувале анти-комунистички слогани.
XS
SM
MD
LG