Достапни линкови

logo-print

Палестински милитанти загинале во судири со израелските сили


Двајца палестински милитанти загинале во вооружените судири со израелските сили што денеска се случиле североисточно од Појасот Газа. Израелската армија соопшти дека милитантите планирале поставување на бомба во близина на безбедносниот пункт што ги одвојува израелската и палестинската територија, источно од бегалскиот камп Џабалија.
XS
SM
MD
LG