Достапни линкови

logo-print

Пакистанските талибанци ја презедоа одговорноста за нападот во Њујорк


Командантот на пакистанските талибанци Бетулах Месуд ја презеде одговорноста на вчерашниот инцидент во американската државава Њујорк кога вооружен напаѓач уби 13 лица во еден американски имиграционен центар, пред да се самоубие. Месуд во телефонска изјава од неутврдена локација, рекол дека убиството било извршено во знак на одмазда поради американските напади врз пакистанските региони во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG