Достапни линкови

logo-print

Анти Нато протести во Стразбур


Полицијата со солзавец се обидува да ги растера демонстрантите кои имаат намера да стигнат до центарот на францускиот град Старзбур. Тие протестираат против самитот на НАТО кој денеска продолжува. Анти-воените и анти капиталистичките демонстранти во Старзбур се судрија со полицијата и во изминативе денови.
XS
SM
MD
LG