Достапни линкови

logo-print

Жртви во имигрантски центар во Њујорк


13 лица загинаа синоќа кога вооружен напаѓач зел десетина заложници и отворил оган во центарот за имигранти во Бингамтон, во американската држава Њујорк. Напаѓачот, потоа се самоубил. Од зградата каде имигрантите полагале испит за добивање американско државјанство се евакуирани 37 неповредени лица. За напаѓачот се верува дека е по потекло виетнамец кој бил отпуштен од работа од компјутерскиот гигант ИБМ.
XS
SM
MD
LG