Достапни линкови

Нов напад врз НАТО возила во Пакистан


9 возила на НАТО биле уништени во напад на милитанти во северо-западен Пакистан, соопшти полицијата. При инцидентот, дошло и до престрелка, но нема повредени.
XS
SM
MD
LG