Достапни линкови

logo-print

16 загинати при уривање на хеликоптер


Се стравува дека при уривањето на хеликоптер загинале 16 лица додека се враќале кон Англија од нафтена платформа на Северно Море. Бритиш Петролеум соопшти дека се најдени телата на 8 патници. Засега не се знаат причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG