Достапни линкови

logo-print

Продолжува посетата на вицепремиерот Боцевски на Холандија


Македонскиот вицепремиер за европски прашања Ивица Боцевски, кој престојува во официјална посета на Холандија, денеска ќе се сретне со членови на комисиите за надворешни работи и за европски прашања на холандскиот Парламент, а ќе има и обраќање во институтот Клингендал. За време на престојот во Хаг, тој вчера имаше средба со холандскиот министер за европски прашања Франс Тимерманс.
XS
SM
MD
LG