Достапни линкови

logo-print

Хеликоптерска несреќа во Шкотска


Британската полиција соопшти дека спасувачките екипи пронашле тела на осум патници по падот на хеликоптер во водите на Северното море во Шкотска. Во хеликоптерот кој полетал од една нафтена платформа во моментот на несреќата се наоѓале 16 патници, а останатите осум се водат како исчезнати.
XS
SM
MD
LG