Достапни линкови

logo-print

При напад во Авганистан загинаа осум лица


Авганистанското министество за внатрешни работи соопшти дека талибанските милитанти нападнале канцеларии на локалната власт во Кандахар, при што убиле осум лица. Еден од напаѓачите активирал автомобил бомба пред седиштето на канцелариите на Советот во провиницијата, при што загинал еден полицаец. Веднаш потоа тројца бомбаши самоубијци отвориле оган кон зградата, убивајќи седум цивили. Полицијата успеала да ги убие напаѓачите.
XS
SM
MD
LG