Достапни линкови

logo-print

Експлозија на гасоводот во Молдавија


Експлозијата на дел од гасовод во молдавската Придњестровска област што се случи изутрината нема да предизвика прекин на доставувањето руски гас за Балканот, соопшти националната компанија за пренос на гас. Од молдавската служба за цивилна заштита и вонредни ситуации се прецизира дека пожарот на магистралниот гасовод бил изгаснат и оти се работело на поправка на гасоводот.

XS
SM
MD
LG