Достапни линкови

logo-print

Претепан активист за човекови права во Русија


Еден од главните поборници за човекови права во Русија Лев Пономарев бил претепан во близина на неговиот дом во Москва. Агенцијата Интерфакс јави дека тој со сериозни повреди бил пренесен во болница. Дел од невладините организации оценија дека овој напад ги покажува тешките услови во кои тие работат во Русија.
XS
SM
MD
LG