Достапни линкови

logo-print

Револтирани работници во Франција го држеле заробен директорот


Незадоволни работници повеќе од еден час држеле во заробеништво претседател на една од најголемите француски компании за производство на луксузна облека. Тие го опколиле таксито во кое се наоѓал Франсоа Анри Пино, затоа што фирмите на кои тој е директор најавиле дека ќе отпуштат 1200 работници. Ова не е прв случај работниците во Франција на ваков начин да го изразуваат своето незадоволство поради отпуштањата како последица на економската криза.
XS
SM
MD
LG