Достапни линкови

logo-print

Холбрук се сретнал со заменикот шеф на иранската дипломатија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека специјалниот пратеник на Соединетите Држави за Пакистан и Авганистан Ричард Холбрук, денеска во Хаг на маргините од Меѓународна конференција за состојбата во Авганистан, остварил ,,срдечна“ непланирана средба со иранскиот заменик министер за надворешни работи Мухамед Ахунџадех. Клинтон рече дека состанокот ,,не бил фокусиран на нешто суштинско, но оти двајцата политичари се договориле да останат во контакт.“
XS
SM
MD
LG