Достапни линкови

logo-print

МВР поднело 23 прекршочни пријави за саботните инциденти


Министерот за внатрешни работи Гордана Јанкуловска изјави дека полицијата идентификувала 23 лица против кои ќе бидат поднесени прекршочни пријави, поради учество во инцидентите за време на саботниот протестен собир против изградба на црква на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Јанкуловска додаде дека полицијата ги презела сите мерки за обезбедување, без употреба на сила. Таа додеде дека е во тек идентификација и на други учесници на собирот и оти ќе следуваат санкции против нив доколку се утврди одговорност.
XS
SM
MD
LG