Достапни линкови

logo-print

Потребна финансиска поддршка за војската во Авганистан


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер ги повика земјите учеснички во мисијата во Авганистан да издвојат средства за поддршка на авганистанската војска. Во рамки на конференцијата во Хаг, Схефер посочи дека се потребни две милијарди долари на годишно ниво за обука на полицијата и војската во Авганистан.
XS
SM
MD
LG