Достапни линкови

logo-print

30 бунтовници убиени во Авганистан


Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека безбедносните сили убиле 30 бунтовници во операција изведена во јужната авганистанска провинција Урузган. При операцијата која биле изведена вчера, 17 милитанти се повредени. Според соопштението во акцијата е убиен и талибанскиот командант Мула Мухамед Јакуп.
XS
SM
MD
LG