Достапни линкови

logo-print

Меѓународна конференција за Авганистан во ХагАмериканскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека Вашингтон ќе донира 40 милини долари помош за Авганистан за спроведување на августовските избори во таа земја. Клинтон, која ќе учествува на денешната меѓународна конференција за Авганистан во Хаг, оцени дека фер и безбеден изборен процес е еден од клучните приоритети за таа земја. Инаку, Хилари Клинтон изјави дека администрацијата на Барак Обама веќе не ја користи фразата глобална војна против тероризмот, не наведувајки други детали.
XS
SM
MD
LG