Достапни линкови

logo-print

Лидерска средба пред вториот круг избори во Македонија


Денеска во Клубот на пратеници во Скопје ќе се одржи среба на лидерите на најголемите парламентарни политички партии во Македонија. Средбата вчера ја иницира премиерот Никола Груевски, а предвидено е да се разговара за важноста за одржување на фер и демократски избори во претстојниот втор круг на гласање.
XS
SM
MD
LG