Достапни линкови

logo-print

Нема веќе пречки за влез на Хрватска и Албанија во НАТО


Албанија и Хрватска веќе се подготвени да се присоединат кон НАТО, изјави портпаролот на американскиот Стејт департмент Гордон Дугад. Изјавата беше дадена откако Словенија во Стејт департментот депонирала документи, во кои се потврдува ратификувањето на документите за членство на двете земји во Северноатлантската алијанса.
XS
SM
MD
LG