Достапни линкови

logo-print

Во судири во Сомалија убиени седум лица


Во судири што денеска се случиле меѓу полицијата на Сомалија и исламските милитанти во градот Могадишу биле убиени седум лица, јавуваат агенциите. Според изјави на сведоци, судирите се случиле на главниот пат кој водел кон резиденцијата на претседателот на државата.
XS
SM
MD
LG