Достапни линкови

logo-print

Американски војник виновен за убиство на 4-ца ирачани


Американскиот воен суд прогласи за виновен еден американски војник поради убиството на четворица ирачани во 2007-та година. Водникот Џозеф Мајо е обвинет за убиство со умисла и се соочува со доживотна казна затвор. Според извештаите американски војници го извршиле убиството на четворица ирачки затвореници, пукајќи им со пиштол во глава откако при напад на патрола на американската армија, загинале двајца војници.
XS
SM
MD
LG