Достапни линкови

logo-print

Воспоставена контрола врз нападната полициска академија во Пакистан


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека ја презеле контролата врз полициската академија во градот Лахоре, која утринава беше нападната од група вооружени лица. Безбедносните сили ја опколиле зградата и речиси осум часа воделе престрелки со напаѓачите. Според извештаите, при нападот загинале околу 20 полициски регрути, а десетици се повредени. Полицијата успеала да убие четворица од напаѓачите, а најмалку тројца се уапсени.
XS
SM
MD
LG