Достапни линкови

logo-print

Канада ги укина визите за Хрватска


Канада ги укина визите за хрватските граѓани, изјави канадскиот министер за иселеништво Џејсон Кенес. Укинувањето на визите стапува во сила веднаш со цел да се засили трговската, културната и научна соработка меѓу Канада и Хрватска.
XS
SM
MD
LG