Достапни линкови

logo-print

Министерот Бесими на состанок за економскиот развој во Европа


Министерот за економија на Република Македонија Фатмир Бесими од денеска ќе престојува во Женева, каде што ќе учествува на 63-тата сесија на Економската комисија на Обединетите нации за Европа (УНЕЦЕ). Централни теми на сесијата се „Економскиот развој во регионот на Европа“ и „Справување и прилагодување со климатските промени-работата на УНЕЦЕ: Трансформирање на глобалните цели и заложби во регионални резултати“.
XS
SM
MD
LG