Достапни линкови

logo-print

Осуда за вчерашните инциденти во Скопје


Премиерот Никола Груевски денеска најави дека ќе се преземат мерки против учесниците во вчерашните инциденти, што се случија за време на собирот против изградба на црква на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Денеска инцидентите ги осуди и претседателот Бранко Црвенковски. МВР пак, соопшти дека врз основа на телевизиските снимки и фотографии започнале со идентификување на лицата кои учествуваа во нарушувањето на јавниот ред и мир.
XS
SM
MD
LG