Достапни линкови

logo-print

Талибанците киднапирале 11 пакистански полицајци


Талибанските милитанти киднапирале 11 пакистански полицајци при напад на безбедносен контролен пункт во регионот Кхибер на границата со Авганистан. Како што соопштија локалните власти, милитантите го нападнале контролниот пункт Шин Камар, ги разоружале полициските службеници и ги киднапирале. До денешниот инцидент, доаѓа два дена откако во самоубиствен бомбашки напад врз една џамија во истиот регион, загинаа 37 лица.
XS
SM
MD
LG