Достапни линкови

logo-print

Преку ДИК поднесени 18 тужби до Управниот суд


До Управниот суд преку Државната изборна комисија се поднесени 18 тужби за гласањето во првиот круг од изборите. Од нив, како што соопштува ДИК, три тужби се од коалицијата ВМРО Демократска партија – ТМОРО - ВЕП, девет тужби се од Партијата Нова демократија, пет од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и една тужба е поднесена од Група избирачи од Охрид.
XS
SM
MD
LG