Достапни линкови

logo-print

Четири лица загинале во судири во Багдад


Четири лица загинале во судирите во Багдад меѓу ирачките безбедносни сили и една сунитска група, поддржана од американските сили. Како што се јавува, до судирите дошло откако ирачките сили го уапсиле лидерот на групата Адил ал Машхадани, осомничен за тероризам. Оваа сунитска група е составена од поранешни бунтовници, кои се против Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG