Достапни линкови

logo-print

Пакистан ја поздрави новата стратегија на САД


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари денеска ја оцени како ,,позитивна промена,, новата стратегија на американскиот претседател Барак Обама за борба против Ал Каида во тој регион. Говорејќи во парламентот во Исламабад, тој го поздрави и барањето на Обама до американскиот Конгрес да одобри милијарда ипол долари годишна помош за Пакистан.
XS
SM
MD
LG