Достапни линкови

logo-print

Два пати во Вселената како турист


Вселенската капсула Сојуз во која се наоѓаа еден руски и еден американски космонаут, како и американскиот вселенски турист, милионерот Чарлс Симони се прикачи на Меѓународната вселенска станица. Операцијата била изведена рачно два дена откако капсулата била лансирана од космодромот Бајконур во Казахстан. На Симони ова му е втор пат што за голема сума пари престојува на вселенската станица.
XS
SM
MD
LG