Достапни линкови

logo-print

Инцидент на собирот против изградба на црква во центарот на Скопје


На Плоштадот Македонија во Скопје денеска за време нa одржувањето на најавениот јавен собир против изградба на црква на плоштадот, дошло до судир меѓу две групи на граѓани при што било интервенирано од Полициската станица Центар за да не дојде до поголеми инциденти. Министерството за внатрешни работи соопшти дека меѓу лицата кои го организирале и учествувале во јавниот собир и побројна група граѓани која се спротиставувала на нивните ставови најпрвин дошло до вербална расправија. Нема пријави за посериозни физички повреди од ниедна страна.
XS
SM
MD
LG