Достапни линкови

logo-print

Обама ја објави новата стратегија за Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама ја објави обновената стратегија на Вашингтон за Авганистан. Во говорот во Белата Куќа, Обама оцени дека ситуацијата во Авганистан е се поопасна и оти не смее да се дозволи таа земја да падне под контрола на Талибанците и приврзаниците на Ал Каеда. Обама додаде дека и Пакистан мора да покаже решеност во битката против Ал Каеда на негова територија.
XS
SM
MD
LG