Достапни линкови

logo-print

Клинтон ги повика младите Мексиканци да се свртат кон демократијата


Американската државна секретарка Хилари Клинтон ги повика младите во Мексико да се свртат кон спроведување на демократските реформи во време кога нивната земја поминува низ критичен период. За младите во Мексико кои сега имаат огромна сила најважно е да се свртат кон демократијата и да се посветат на реформите и борбата против корупцијата каде и да е присутна, порача Клинтон во говорот пред студентите на Универзитетот во Монтереј.
XS
SM
MD
LG