Достапни линкови

logo-print

Москва го поздрави повикот на Вашингтон за обновување на односите


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека Москва го поздравува повикот на Вашингтон за обновување на односите. Тој во интервју за Фајненшал Тајмс исто така оцени дека пораката на претседателот Барак Обама за дијалог со Иран е добредојден потег. Сепак, Лавров го повтори руското цврсто противење на ширењето на НАТО со земји од поранешниот Советски сојуз.
XS
SM
MD
LG