Достапни линкови

logo-print

Клинтон смета дека Северна Кореја провоцира


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го оцени за провокативен акт планот на Северна Кореја да лансира ракета од долг дострел, додавајќи дека тоа нема да помине без последици. Говорејќи пред новинарите во Мексико, Клинтон изјави дека Вашингтон ќе го покрене тоа прашање во Обединетите нации, доколку Пјонгјанг реши да лансира ракета, како што најави, во почетокот на идниот месец.
XS
SM
MD
LG