Достапни линкови

logo-print

Иран ја прифати поканата на САД за учество на собир за Авганистан


Иран ја прифати поканата да учествува на меѓународната конференција за иднината на Авганистан што во идната недела ќе се одржи во Хаг. На оваа конференција ќе учествуваат делегации од над осумдесет земји. Поканата до Иран беше испратена од американскиот државен секретар Хилари Клинтон и на ова се гледа како на конкретен чекор на администрацијата на Обама за дирекетен дијалог со иранското раководство.
XS
SM
MD
LG