Достапни линкови

logo-print

Девет полицајци загинале во напад на талибанците во Авганситан


Во напад на талибанските бунтовници на југот на Авганистан загинале девет полицајци, соопшти министерството за внатрешни работи во Кабул. Притоа се прецицизира дека талибанците денеска нападнале еден полициски пункт во провинцијата Хелманд.

XS
SM
MD
LG