Достапни линкови

logo-print

Обвинети 56 лица за подготовка на преврат против турската влада


Турскиот суд го покрена вториот обвинителен акт во случајот против ултранационалистичката организација Ергенекон, обвинета за подготовка на преврат против турската Влада. Обвиненија се покренати против 56 лица, меѓу кои 19 се во притвор.
XS
SM
MD
LG