Достапни линкови

logo-print

Приведени опозициони активисти во Белорусија


Група за заштита на човековите права во Белорусија, соопшти дека власите во земјата привеле десетмина опозициони активисти, пред протестите планирани за денеска. Властите распоредиле дополнителни полициски сили низ улиците во главниот град на Белорусија каде што опозиционите активисти планирале да оддржат протести во рамки на одбележувањето на како што го нарекуваат ,,Денот на слободата.“
XS
SM
MD
LG