Достапни линкови

logo-print

Повторно протести на косовски срби


Неколку стотици косовски срби од околината на Гнилање, денеска повторно оддржаа протести поради тоа што речиси еден месец се без електрична енергија. Според локалните лидери, 11 српски села од овој косовски регион се без струја, а најтешко е во селото Шилово, чии жители се без електрична енергија од почетокот на месецов.
XS
SM
MD
LG