Достапни линкови

logo-print

Турскиот претседател разговараше со курдски политичари во Багдад


Турскиот претседател Абдула Ѓул вчера во Багдад разговараше со лидерите на курдите во Ирак. Тој побарал од нив да завземат јасна позиција против курсдките бунтовници кои ја користат ирачката територија за напади врз Турција. Ѓул е првиот турски претседател кој го посетил Ирак во последниве 33 години
XS
SM
MD
LG