Достапни линкови

logo-print

Се комплетира израелската влада


Израелските лабуристи синоќа прифатија да влезат во коалициската десничарска влада на Бенјамин Нетанјаху. Според договорот, лидерот на Лабуристичката партија Ехуд Барак ќе го задржи местото министер за одбрана. Премиерот Нетанјаху ја поздрави оваа одлука, истакнувајќи дека доаѓа во клучен момент за Израел.
XS
SM
MD
LG