Достапни линкови

logo-print

Фершпед Работнички во финалето на балканската кошаркарска лига


Кошаркарите на Фершпед Работнички денеска во финалето на балканската кошаркарска лига во Самоков во Бугарија ќе играат со бугарскиот Рилски Спортист. Во полуфиналниот натпревар „шпедитерите“ синоќа го победија првакот на Македонија Фени Индустри со убедливи 90:62.
XS
SM
MD
LG