Достапни линкови

logo-print

Визна забрана за Далај Лама


Мировната конференција на добитниците на Нобелова награда што денеска требаше да се одржи во Јужна Африка е одложена на неодредено време, откако властите одбија да му издадат виза на тибетскиот духовен лидер Далај Лама. Властите изјавија дека ,,немаат ништо против Далај Лама“ но оти ,,тоа не би било во интерес на земјата.“
XS
SM
MD
LG