Достапни линкови

logo-print

Исламски милитанти убиени во Алжир


Седум исламски милитанти биле убиени од страна на безбедносните сили на Алжир во судирите во земјата изминативе два дена. Како што јавуваат алжирските медиуми, насилствата доаѓаат во период на загриженост за безбедносната состојба во пресрет на претседателските избори во Алжир, што ќе се оддржат идниот месец.
XS
SM
MD
LG