Достапни линкови

logo-print

Анкара би одобрила американците од Ирак да се повлекуваат низ Турција


Турција може да одобри нејзината територија да биде користена за повлекување на американските војници од Ирак доколку Вашингтон тоа го побара, изјави турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган. Се очекува конечните договори за користење на турски воени бази од страна на американската војска да бидат постигнати за време на посетата на американскиот претседател Барак Обама на Турција на 6 и 7 април.
XS
SM
MD
LG