Достапни линкови

logo-print

Десетгодишнина од бомбардирањето на СРЈ од страна на НАТО


Денеска се одбележуваат десет години од почетокот на воздушните напади на НАТО врз Сојузна Република Југославија. Годишнината во Србија ќе биде одбележана со звукот на сирените на пладне и со полагање венци на спомениците на жртвите. Владата на Србија ќе одржи посебна седница отворена за медиумите на која ќе се обрати премиерот Мирко Цветковиќ.
XS
SM
MD
LG