Достапни линкови

logo-print

25 лица загинаа во самоубиствен напад во Ирак


Најмалку 25 лица загинаа, а повеќе од 30-тина се повредени во денешниот самоубиствен бомбашки напад во ирачката западна провинција Дијала. Според извештаите, самоубиецот ја активирал бомбата на еден курдски погреб, во оваа етнички мешана ирачка провинција.
XS
SM
MD
LG